• Wpisów:2716
  • Średnio co: 11 godzin
  • Ostatni wpis:3 minuty temu
  • Licznik odwiedzin:161 589 / 1272 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
"Wiem, że w pewnym sensie każdy krok, jaki zrobiłem, od chwili gdy nauczyłem się chodzić, był krokiem do Ciebie."

~Nicholas Sparks - Jesienna Miłość
 

 
"Sama chwila pożegnania nie jest wbrew pozorom najgorsza. Najgorszy jest ten czas po niej, kiedy uświadamiasz sobie, że coś bezpowrotnie znika z Twojego życia."

-05.09.17r
 

 
"Bo widzisz, najgorszą samotnością nie jest ta, która otacza człowieka, ale ta pustka w nim samym."

~Bolesław Prus - Lalka
 

 
"Na to nie ma żadnych tabletek. Na to pomaga jedynie czas. Złamana dusza musi się zrosnąć, tak samo jak zrastają się połamane kości."

~Janusz Leon Wiśniewski - Los powtórzony
 

 
"Życie jest za krótkie, żeby tracić je na dyskusje o życiu. Lepiej je przeżyć."

~Woody Allen
 

 
"Cóż, życie lubi takie pourywane, niedokończone wątki. Może jest w tym nawet jakaś mądrość."

~Wiesław Myśliwski - Ostatnie rozdanie
 

 
"Chcemy poczuć realny związek z drugą osobą. Drogą do takiego związku jest wszystko, co pobudza i porusza duszę. Muzyka, film, książka, obraz, zdjęcie, a nawet szczerze wypowiadane słowa. Dlaczego nawet? Dlatego, że nie o same słowa chodzi. Słowa są efektem ubocznym. Chodzi o emocje, wyrysowane w postawie, mowie ciała i tonie głosu. Potrafimy je odczytywać lepiej, niż sądzimy. Może nam się wydawać, że zwracamy uwagę na słowa. Nieprawda. Odbieramy przede wszystkim emocje, które odczuwa człowiek, wypowiadając słowa."

~Włodek Markowicz - Kropki
 

 
"Nigdy nie okłamuj partnera, nawet jeśli będzie to bolesne. Pamiętaj, że jedno kłamstwo potrafi podważyć wszystkie wcześniejsze prawdy."

~Michał Kellen
 

 
"Mam skłonność do życia we śnie, do zmyślania sobie ludzi i sytuacji. Do urabiania życia na kształt teatru. Do nierzeczywistości."

~Agnieszka Osiecka - Listy z Londynu do Kubusia Puchatka
 

 
"Spróbuj nie opierać się zmianom, które napotykasz na swojej drodze. Zamiast tego daj się ponieść życiu. I nie martw się, że wywraca się ono do góry nogami. Skąd wiesz, że ta strona, do której się przyzwyczaiłeś, jest lepsza od tej, która cię czeka?"

~Elif Safak - Czterdzieści zasad miłości
 

 
Wiesz, może ja nie jestem zbyt obiektywna w analizowaniu naszych sytuacji. Na pewno nie jestem. To ja zawsze, tuż przy Twoim boku, odgrywam w nich główną rolę. Być może za każdym razem ubarwiam rzeczywistość, przekształcam szczegóły, dodaje im intensywności, zmieniam koloryt naszych emocji. Być może widzę coś czego nie ma. Ale wczoraj byłeś inny. Wczoraj byłeś spokojniejszy, delikatniejszy, jeszcze bardziej czuły. Opuszki Twoich szczupłych palców, jak nigdy chłodne, delikatnie błądziły po moim ciele, wplątywały się we włosy, odwracały moją twarz by dostrzec moje oczy, by mnie pocałować. Twoje usta, koloru dojrzałych malin, badały zagłębienie mojej szyi, obojczyków, dłoni. Leżeliśmy wtuleni w siebie w Twoim łóżku. W Twoim. W tym, w którym ja nigdy nie byłam. Zabrałeś mnie do niego i szczelnie otoczyłeś swoimi ramionami. Chłonęłam Twoją bliskość całą sobą, aby starczyło mi na dłużej, abym czuła Cię jeszcze następnego dnia. Podczas gdy ja, leżąc nieruchomo, szalałam z niepewności, Ty byłeś okazem spokoju. Może się mylę, może to nic nie znaczy, ale ostatnim razem byłeś inny..

~Listy do G.
 

 
"Tęsknota to piękne uczucie. Podobne do miłości, ale smutniejsze. Tęsknota to takie uczucie jak smutna miłość.Uczucie rozpamiętywania tego, co było najpiękniejsze, i zapominania tego, co było złe. Przypominania sobie rzeczy, które w ogóle się nie zdarzyły, i życia z nadzieją, że jeszcze się kiedyś powtórzą."

~Piotr Adamczyk - Dom tęsknot
 

 
"Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną."

~Simon Beckett
 

 
"Pomyślałem, że jestem teraz wolny. Mogę sobie iść w prawo, mogę sobie iść w lewo, a jak mi się zechce, przez chwilę mogę nie iść nigdzie. Chyba mogę wszystko. Chyba mogę tak bardzo wszystko, że w rezultacie nie mogę nic."

~P. Czerwiński
 

 
Oczy szeroko otwarte, wpatrzone w ciemność. W gardle gula, nie do przełknięcia. Cisza w około, w głowie chaos. Natłok myśli, natłok słów. I ten nieznośny ból. Ćmiący na granicy jawy i snu, nie dający spokoju. Nie odchodzi, nie pozwala o sobie zapomnieć. Dręczy i męczy, dając do zrozumienia, że i tak wygra. Jest cierpliwy, ma czas. Serce głucho obija się o żebra. Przed oczami przewija się kolejny obraz, niczym w kalejdoskopie, moim własnym prywatnym. Jego twarz, wzrok wbity we mnie, palce muskające moją skórę. Biorę głęboki wdech, wyciągam dłoń i przesuwam ją po zimnym prześcieradle. Nie ma go. Jest pusto. Każde wspomnienie, każda spędzona z nim sekunda szarpie mnie we wszystkie strony świata, jakby chciały mnie rozerwać. Boli co raz bardziej. Cisza w około, w głowie chaos. W gardle gula nie do przełknięcia. Oczy szeroko otwarte, wpatrzone w ciemność. Tak bardzo chce a nie mogę. Nie mogę płakać.
 

 
"Kochać się z kobietą i spać z nią to dwie namiętności nie tylko różne, ale prawie przeciwstawne. Miłość nie wyraża się w pragnieniu spółkowania (to pragnienie dotyczy przecież niezliczonej ilości kobiet), ale w pragnieniu wspólnego snu (to pragnienie dotyczy tylko jednej jedynej kobiety)."

~Milan Kundera - “Nieznośna lekkość bytu”
 

 
"Miłość przyjdzie do każdego, kto odważy się wypłynąć poza własną wyspę."

-znalezione
 

 
"Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe..."

~Arthur C. Clarke
 

 
"Czy jeszcze pamiętasz, że zostałeś stworzony do radości?"

~Phil Bosmans