• Wpisów:2718
  • Średnio co: 11 godzin
  • Ostatni wpis:minutę temu
  • Licznik odwiedzin:161 596 / 1272 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
"Nie zawsze należy się przedzierać aż do samego końca.
Przecież można tak wiele napotkać po drodze."

~Elias Canetti
 

 
"Odkryłam u siebie wielkie zamiłowanie do utrudniania sobie życia."

~Brian Freeman
 

 
"Chciałbym Cię mieć w domu na jesień. I pisać do Ciebie listy szeptem. I słuchać jak patrzysz w sufit, myśląc nad tym, że pięknie jest. I zamykać Twoje oczy swoimi ustami. I usypiać Cię swoim oddechem. I grać Ci na gitarze, śpiewać ulubioną piosenkę. I pisać o Tobie wiersze. I uciec z Tobą gdzieś. I żyć".

~Mikołaj Bajorek - "Bard od Siedmiu Boleści"
 

 
"Czasy i związki się zmieniają. Nie zmienia się tylko to, że jeśli nie dajesz kobiecie zdecydowania, siły, uczuć i poczucia, że jest ważna i seksowna, to nigdy z nią nie będziesz, a jeśli przestaniesz jej to dawać, to kiedyś w końcu ją stracisz..."

~Volantification
 

 
Wpis tylko dla właściciela minibloga

Wpis prywatny. Może go zobaczyć tylko właściciel minibloga.

 

 
"Mam w głowie takie i don't know, że ja pierdole."

~Bezimenna
 

 
"Nie każdy facet jest w stanie udźwignąć Twoją kruchość, wnętrze i dlatego po prostu spierdala."

~znalezione.
 

 
"Milczenie u faceta oznacza, że to koniec, ale Ci jeszcze nie powiedział."

~Shameless
 

 
"Za bardzo kochała. Te właśnie psują wszystko najszybciej i najdokładniej. Chcą dostać tyle samo, ile dają i pewnego dnia wali się wszystko. Wtedy odchodzą."

~Marek Hłasko – Sowa, córka piekarza
 

 
Tej nocy myślałam o Tobie. Byłeś blisko. Byłeś ze mną. Miałam Cię pod powiekami, pod skórą, pod opuszkami palców, na języku. Czułam Cię. Czułam Cię całą sobą. Wszystkimi zmysłami. Słyszałam Twój urywany szept, czułam oddech na szyi. Byłeś blisko. Skóra przy skórze, splecione palce i serca jednostajnie bijące, czoło przy czole i usta czule szepczące moje imię i moje wargi literujące Twoje. Powtarzam w myślach słowa do Boga, by uczynił to prawdziwym, abyś był, abyś kochał, aby mnie.
Otwieram oczy i rozbijam się o rzeczywistość. Czarna rozpacz wdziera się szturmem do mej duszy, wypełniając ją szczelnie po same brzegi. Dławi mnie i dusi, otula całe ciało by w końcu wciągnąć w otchłań. Tak bardzo boli. Palce zacisnięte na prześcieradle i oczy puste, o złym kolorze wpatrują się we mnie. I serce bije nierówno. Zegar tyka co drugą sekundę. Usta szepczą moje imie i słowa miłości. I oddech urywany. Lecz to nie Ty. To nie Ty..
I ulecz Boże duszę mą, bo to nie On..

~Listy do G.
 

 
"Miłość nie zna żadnych granic. Może przyjść do Ciebie w najmniej spodziewanym momencie. Może się skończyć, a potem wybuchnąć z podwójną siłą. Jeśli ktoś jest Ci przeznaczony, to prędzej czy później pojawi się na Twojej drodze. A nawet jeśli Wasz związek nie od razu się uda, nie oznacza to wcale, że nie jesteście dla siebie stworzeni. Prawdziwa miłość zawsze wraca, bez względu na to, co się dzieje. Może po prostu trzeba odczekać trochę czasu, dojrzeć do niej."

~Amanda Seyfried
 

 
Powiedz mi jak to jest możliwe, że jak tak bardzo Cię potrzebuje? Że tak bardzo chcę? Że bez Ciebie jest źle i tak boli. I jakoś pusto i nijak. I nic nie pomaga. I nikt nie potrafi sprawić, żeby moje obolałe serce poderwało się do lotu, wzbiło w wyżyny nieba i szybowało w przestworzach. Jak to jest możliwe, że wystarczy jeden człowiek, wystarczysz jeden Ty, aby wszystko trafiło na swoje miejsce, aby wskazówki zegara zaczęły biec do przodu, zamiast się cofać, a serce kurczyło się i rozkurczało, pompując życiodajną krew, zamiast rozpaczliwie drgać, prosząc o jeszcze jedną sekundę. No jak? Wypełniasz całym sobą moje życie, nie pozostawiając miejsca nikomu innemu a gdy odchodzisz jest pustka, wolna niezamieszkała przestrzeń, która nosi Twoje ślady i Twój kształt, a do której nikt inny nie pasuje. No powiedz jak?

~Listy do G.
 

 
Wpis tylko dla właściciela minibloga

Wpis prywatny. Może go zobaczyć tylko właściciel minibloga.

 

 
"Mnie na niczym nie zależy, wiesz? Na niczym. Oprócz ciebie. Muszę cię widzieć. Muszę patrzeć na ciebie. Muszę słyszeć twój głos. Muszę i nic mnie więcej nie obchodzi."

~Stanisław Lem
 

 
"Nigdy nie rezygnuj z czegoś, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień."

~Winston Churchill
  • awatar Szatynek: Czasem nie da się nie zrezygnować z kogoś jeżeli ten ktoś z Ciebie zrezygnował już dawno.. Pozdrawiam ;)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Jednak to prawda, że czego oczy nie widzą, tego duszy nie jest żal. Dopóki go nie zobaczyłam, nie myślałam, nie brakowało mi, nie sądziłam, że czuję. Dopóki moje spłoszone spojrzenie nie skrzyżuje się z jego ciekawskim, oddycham. A gdy uświadomię sobie, że wpatruję się w jego oczy, moja niewidoczna zbroja, staje się niedoskonała. Zaczyna pękać, kawałek po kawałku odpadać, by ostatecznie odsłonić mnie całkowicie, wystawiając na jego widok. Na siłę jego spojrzenia, przewiercającego mnie na wylot. Wstrzymuję oddech, na jego pełnych ustach pojawia się delikatny uśmiech, który rozkwita z każdą upływającą sekundą. Przez chwilę utrzymuję jego spojrzenie, tylko przez chwilę. Później uginam się pod jego ciężarem i odwracam wzrok, ale kąciki moich ust wciąż się unoszą. Serce boleśnie obija mi się o żebra, dłonie drżą a kolana miękną. Wciągam gwałtownie powietrze, które rani mi płuca i podnoszę głowę. Nie patrzy. Nie widzę. Nie ma go. Czuję znajome ukłucie gdzieś w dołku. Rozglądam się z nadzieją, płynącą w żyłach. Mija jedenaście sekund, tylko dwa głębokie oddechy, kilka mrugnięć powiekami, gdy uświadamiam sobie, że przeszukuję tłum wzrokiem, że błądzę po obcych oczach aby odnaleźć te jedne, wyjątkowe, niebieskoszare, niepowtarzalne, te które wpatrują się we mnie z nieskrywanym zachwytem. Odwracam głowę i czuję jak na mojej skórze skrzy się ulga. Odnajduję go. A on odnajduje mnie. I tylko jego usta mówią "cześć", a to jedno słowo zamiera między cząsteczkami powietrza, zawisa między nami, między mną a nim, i swoim szeptem przerywa niezrozumiały krzyk świata, drażniąc moją duszę..

 

 
"Jedno Twoje słowo, jedno spojrzenie jest pochodnią, która podkłada ogień pod moje ciało. Kryję się w ciemnościach ze swoją winą i wstydem, czekając na Ciebie. Krew całą i serce tętniące oddałabym za muśnięcie warg, za dotyk dłoni na moich plecach, za jedno zaklęcie miłości, za spotkanie na moście z marzeń. Stałam na tym moście, a Ciebie nie było."

~Piotr Adamczyk
 

 
"Nie powinno się tyle pamiętać. Człowiek nie beczka. Nie wszystko się w nim zmieści. A najgorsze, kiedy zacznie się przelewać."

~Wiesław Myśliwski
 

 
"Uśmiecham się i myślę, że człowiek zawsze na nowo odnajduje człowieka - przez miłość. I że to jest rzecz najważniejsza i najbardziej trwała w życiu ludzkim."

~Tadeusz Borowski
 

 
Wpis tylko dla właściciela minibloga

Wpis prywatny. Może go zobaczyć tylko właściciel minibloga.

 

 
"Pamiętasz. Mówiłeś, że przygniata mnie życie. Tak, to wtedy dźwigałam na barkach Twoje rany. Pamiętasz?
Nazwałeś mnie tchórzem. Spójrz. Tam, w kącie Twojego mroku, dopala się jeszcze światło mojej duszy. Pamiętasz? Siedziałeś w fotelu, gdy w moich oczach umierała zieleń. Rzuciłeś mi wtedy kilka słów. Strzelały do mnie. Mnie strzelać nie kazano. Kochałam."

~Solange